Maria Jolanta

Gdzieś w sercu pękają nieme łzy. Twoje wzruszenie skruszyło moją babską „zbroję”. Opowiedziałeś o swojej Rodzinie,Ojcu i ważnych sprawach dla naszej Ojczyzny.Wiem! Takie sprawy bolą. W mojej historii jest obraz mnie,małej dziewczynki,która bawi się ze swoim Dziadkiem przez szybę okna. Ja na rękach Rodzica,a mój Dziadek na podwórku za oknem. Uśmiechnięty dla mnie,kochający.Nie mógł być przy mnie. Nie mógł mnie nosić na rękach,ani całować.Był chory.Jako były dowódzca AK,był prześladowanym i zniszczonym w więzieniu. Przedwojenny nauczyciel,cudownie grający na skrzypcach.W więzieniu,gdzie Go torturowano,odbito Mu płuca i tam nabawił się grużlicy,ale przeżył to piekło. Dlatego,jako mały dzieciak miałam Dziadka przez szybę. Kiedyś w młodości nie miałam świadomości tej krzywdy, ale wrastała się ona we mnie wraz z wiekiem. Taki obrazek z dzieciństwa, który boli,a teraz coraz bardziej,gdy znów popadamy w niewolę.
Dlatego tak mocno dotyka mnie obecna sytuacja. Nie mogę wręcz znieść bierności ludzi, zaślepionych osobistym chciejstwem. Obserwuję, przypatruję się i przeraża mnie ta inercja.I wciąż słyszę,bo podnosze temat: Nic się nie da zrobić. Nie od nas to zależy. To już koniec,etc. Mieszkam teraz na prowincji,a tu jakaś martwota społeczna.To nie wróży nic dobrego. Nie wiem jak łamać tę apatię i brak zaangażowania. Pomimo mojej sytuacji życiowej,bo przecież wciąż jestem oddana opiece nad chorą Mamą, staram się coś robić. Wciąż jednak obijam się o jakiś niewidzialny mur.
Z przyjaźnią. I serdecznie pozdrawiam.

Leave a comment

Szanowni Państwo, od 25 maja 2018 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej obowiązuje Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), od tego czasu mogę kontaktować się z Państwem tylko jeśli udzielicie mi Państwo wyraźnej zgody. W przypadku gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie Państwa zgody, macie Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie, co pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych można wycofać wysyłając e-mail na adres: r.borowiecki@gmail.com