Epoka Ryb trwa na arenie Cesarstwa Rzymskiego w 2015 roku

3 komentarze

 1. Artur pisze:

  Dzień Dobry Ryszadzie.

  Pozwolę sobie zadać pytanie odnośnie ryb. Dawno temu wyczytałem, że osoby z pod tego znaku są szczególnie podatne na uzależnienia. Jeżeli to prawda, to z czego to wynika? jakieś uwarunkowania?. Na potwierdzenie tej tezy przedtawię sylwetkę mojego ojca, który od wielu lat zmaga się z chorbą alkoholową. Niestety, ale wszelkie możliwe próby pomocy są nieskuteczne. Mechanizm zaprzeczenia, który towarzyszy tej chorobie, jest tutaj do szaleństwa silny, w żadnen sposób nie można przełamać ten skorupy. Obawiam się, że morał tej długiej historii może być tylko jeden.. Pozdrawiam!

 2. Radek pisze:

  Tak, coś w tym jest, że ewolucja człowieka totalnie przerosła kierunek w którym podążała w epoce Ryby. Dzięki wspaniałym zdolnością adaptacyjnym, wrodzonej skłonności do agresji i żądzy mordu w imię władzy totalnie zbeszczeszczyły godność człowieka. W jaki sposób zdefiniować pojęcie pokoju, którego ludzie wciąż chcą, ale nigdy tak naprawdę nie ustabilizowali. Podczas gdy 1/3 ludności świata żyje w luksusie, pozostałe 2/3 cierpi z różncy przyczyn: wojny, braku wody, pożywienia, to nie wydaje mi się żebyśmy uwolnili się od nienawiści, zazdrości. Paradoksem jest to, że pomimo tak skrajnych różnic człowiek udowodnił jak jest bezwzględnym niszczycielem środowiska naturalnego Gaji.
  Mimo to wierzę, że ewolucja człowieka niezaprzeczalnie idzie do przodu. Odkąd siega udokumentowana ludzka pamięć, nie było na Ziemi epoki o tak przełomowym znaczeniu, jak obecna. W chwili gdzie fizyka jądrowa, biologia molekuralna i technika medyczna poszły tak do przodu mam nieodpartą pokusę napisać, jak to określił Butllar: „Wielkie ideały jak równość, braterstwo, jedność, praworządność, pokój i wolność urzeczywistnią się tylko wtedy gdy zostaną przełożone na realia. Niezbędna jest do tego równowaga tych sił, które kierują człowiekiem, czyli rozumu i emocji”
  Bez tego idziemy w tym samym kierunku co Atlantydzi 🙁 Epoka Wodika wykona ruch, ale jaki, to się okaże.

 3. Anonimowa pisze:

  Czy da sie przyciagnac kogos myslami podczas medytacji znajac date urodzenia tej os?

Leave a comment

Szanowni Państwo, od 25 maja 2018 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej obowiązuje Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), od tego czasu mogę kontaktować się z Państwem tylko jeśli udzielicie mi Państwo wyraźnej zgody. W przypadku gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie Państwa zgody, macie Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie, co pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych można wycofać wysyłając e-mail na adres: r.borowiecki@gmail.com