Do Zuzy na !!!

4 komentarze

 1. Adam pisze:

  Wspaniała oracja w filmie Panie Ryszardzie.
  😉

  No Zuzanno , konieczność matematyki jest zrozumiała sama przez się. Przecież weźmy Galileusza twórcy podstaw eksperymentalno-matematycznych metod które były i są stosowane współcześnie w naukach przyrodniczych. Był uczonym przyrodnikiem, który bardzo refleksyjnie i filozoficznie podchodził do swoich badań. Odkrył przecież prawo ruchu wahadła i prawo swobodnego spadania ciał a i przecież zapoczątkował rozwój astronomii obserwacyjnej.

  Bardzo dobrze, że przywołał Pan Ryszard wahadło matematyczne. Prosto pisząc- jest to masa zawieszona na nitce, który ma swój okres drgań, założenia i wzory. Ale czy można za pomocą takiego modelu opisać wszechświat i rzeczywistość. Bardzo pochwale się tutaj trafnym (i przepięknym) cytatem Laplace’a:

  Postulat Laplace’a:
  Umysł, który by znał siły działające w danej chwili w przyrodzie oraz wzajemne położenie wszystkich istotności, z których ona się składa, gdyby zdołał ująć je i poddać analizie to w jednym wzorze zawarłby ruchy największych ciał niebieskich i najdrobniejszych atomów. Nie byłoby dla niego nic niepewnego i zarówno przyszłość, jak i przeszłość świata byłyby obecne dla jego oka…”

  Także Zuzio poznawaj naukę, ludzi, siebie i wszystko co wyjątkowe, a przede wszystkim bądź czujna i zatrzymuj się jeśli coś zainteresuje daj wszystkiemu czas. I słuchaj Pana Ryszarda- tak jak powiedział- astrolog- ale i nie skromnie plastyk no i muzyk:)

  A ja jak Pan Ryszard powiedział nie jestem astrologiem. Jestem na razie z tych co Pan Ryszard powiedział ( 4:23 haha z tych co obserwują i co On tam powiedział:). A czy zacznę? Pewnie że tak, a czy mam potencjał- też:)

  Powoli Zuzo wznoś się…. bądź feniksem…ale nie dołuj się, tylko wznoś się. Czasami warto wznieść się ponad innych świadomość.

  Już wyruszyłaś w poszukiwanie złotego runa jako twoją nagrodę.
  Na Jowisza…oglądaj , oglądaj, pisz, pisz dokończę film słowami bo Pana R zapomniał- buszuj tutaj na vlogu a czemu by nie.

 2. zuzia pisze:

  Właśnie, człowiek i tak podobno uczy się przez całe życie, więc może dam rade i ja.

 3. Adam pisze:

  No wiesz…. nic nie piszesz o swoim wieku

Leave a comment

Szanowni Państwo, od 25 maja 2018 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej obowiązuje Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), od tego czasu mogę kontaktować się z Państwem tylko jeśli udzielicie mi Państwo wyraźnej zgody. W przypadku gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie Państwa zgody, macie Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie, co pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych można wycofać wysyłając e-mail na adres: r.borowiecki@gmail.com