Dla Adriana

1 komentarz

 1. Adrian pisze:

  Czy to nadludzkie, jedyne rozsądne w tej sytuacji. W okresie buntu młodzieńczego, gdzie liczy się własne zdanie pokazał, że umie się zatrzymać.
  Powiedziałbym raczej, że mój syn wchodzi w dorosły wiek w dość burzliwy sposób. Trzeba mieć swoje zdanie ale i rozsądnie postępować.
  Chyba, że nadludzkim wysiłkiem jest jest proces wychowania.
  Ja sam wiem, że jak trzeba było coś zrobić to nie było, żadnej wymówki. Jak ojciec kazał to trzeba było robić różne rzeczy, a mój ojciec lubił porządek. Nie było czasu na głupoty, bo jak się człowiek porządnie zmęczył to to zapamiętał i na jakiś czas wystarczyło.

  Teraz kiedy słucham mojej babci, to ona też bardzo ubolewa nad tym jak to jest, że teraz jest tak trudno młodym. Ona całe życie ciężko pracowała, ale zawsze mówi, że przynajmniej wiedziała po co pracuje. I wychowali z dziadkiem czwórkę dzieci, i wszystkim pomogli, i nadal się szanują.
  Wszystko jest tak łatwo dostępne, dlatego i ja jako rodzic ustępuję nowym czasom. Nie wygramy z globalizacją. Jeszcze czasem mamy wpływ na jakość tego co oni tam piszą i oglądają.
  W którymś filmie mówił Pan o czasach średniowiecza, więc tak, przecież połowa ludności tego świata nie zgodzi się na życie jak w średniowieczu, żeby druga połowa mogła korzystać z nowych technologii, a nasze dzieci tym bardziej nie zrezygnują z tego, bo w tym wyrastają.
  Dorosły się nieraz pogubi, coraz więcej potrzeba znać szczegółów, żeby być specjalistą i oni to robią, tyle, że pochłania to większość ich czasu.

Leave a comment

Szanowni Państwo, od 25 maja 2018 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej obowiązuje Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), od tego czasu mogę kontaktować się z Państwem tylko jeśli udzielicie mi Państwo wyraźnej zgody. W przypadku gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie Państwa zgody, macie Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie, co pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Zgodę na przetwarzanie danych osobowych można wycofać wysyłając e-mail na adres: r.borowiecki@gmail.com